Zi ”fierbinte” a ”primarilor pentru o zi”

"Primarii pentru o zi" de miercuri, 24 august - Ion Miriţoiu, un pensionar locuitor al cartierului Feţeni, şi Emil Pădureţu, profesor la un colegiu din Râmnic - au avut un program foarte încărcat alături de primarul Romeo Rădulescu. După un scurt stagiu în biroul edilului-şef, aceştia l-au însoţit apoi la o şedinţă de audienţe, unde probleme dintre cele mai diverse, de interes general sau personal, au fost prezentate spre rezolvare reprezentantului Executivului local. A urmat participarea la conferinţa de presă de prezentare a programului "Let's Do It Romania", program in care municipalitatea este partener, şi o deplasare în teren, la podurile aflate în execuţie peste râul Olăneşti, şi pe strada Eurelian Sacerdoţeanu, arteră de circulaţie ce va intra în curând într-un proces de modernizare şi reabilitare completă în baza unui program cu finanţare externă. Finalul zilei de primari a celor doi râmniceni a fost marcat de o vizită la dispeceratul camerelor de supraveghere video de la sediul Poliţiei Comunitare.