Primarul Romeo Radulescu a premiat castigatorii unui concurs derulat pe Facebook

Primarul Romeo Rădulescu a premiat vineri dimineaţa pe doi dintre cei trei câştigători ai unui concurs derulat pe pagina de Facebook a Centrului Municipal de Informare şi Promovare Turistică Râmnicu Vâlcea ('vinolavalcea') în săptămâna premergătoare Zilei Imnului Naţional. Concursul a constat în trimiterea unei urări adresate Râmnicului pe contul de e-mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., iar dintre zecile de mesaje primite cu această ocazie, cele trimise de Andrei Popa, George Stroe şi Luciana Simona Pârvu au fost selectate în vederea premierii cu materiale de promovare a Râmnicului. Încă de la înfiinţarea sa, Centrul Municipal de Informare şi Promovare Turistică - www.vinolavalcea.ro - derulează o campanie permanentă de promovare a Râmnicului în mediul virtual şi pe platformele de socializare disponibile, pagina de Facebook a CMIPT numărând, la acest moment, aproape 1.000 de prieteni.