Primarul Râmnicului Mircia Gutău, împreună cu viceprimarii Carmen Maria Preda și Eusebiu Vețeleanu au participat la Pelerinajul de Florii Important

Sâmbătă, 20 aprilie 2019, începând cu ora 17:00, după săvârșirea Vecerniei la Biserica „Înalțarea Domnului” din Ostroveni și a binecuvântării ramurilor de salcie de către Înaltpreasfințitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, acestea fiind împărțite pelerinilor, a început procesiunea Pelerinajului de Florii ce s-a desfășurat pe următorul traseu: bd. Tineretului – str. Luceafărului – str. Dacia (cu oprire la Biserica „Sfântul Ioan Botezătorul”) – bd. Calea lui Traian (cu oprire la Biserica „Sfânta Cuvioasă Parascheva” și Biserica „Toți Sfinții”) – Aleea Castanilor – str. Carol I – Catedrala Arhiepiscopală „Sfântul Ierarh Nicolae” din Râmnicu Vâlcea.

Citit de 1386 ori Ultima modificare facută Sâmbătă, 20 Aprilie 2019 23:06