Târgul "Decembrie Magic" 2023 Decembrie Magic 2023 Primăria Municipiului Râmnicu Vâlcea

Târgul "Decembrie Magic" 2023 Important

Primăria Municipiului Râmnicu-Vâlcea organizează în perioada 1 decembrie 2023 – 6 ianuarie 2024 Târgul „Decembrie Magic”.

Perioada de înscriere a comercianţilor pentru procesul de selecţie este 16.10.2023 - 10.11.2023.

Comercianții care doresc să participe la Târgul „Decembrie Magic” pot fi entități juridice, precum S.R.L., P.F.A., I.F., I.I. și producători agricoli-persoane fizice.

Înscrierea se face prin completarea cererii tip anexate şi înregistrarea acesteia la registratura Primăriei municipiului Râmnicu-Vâlcea.

Pentru a fi validă, cererea trebuie însoţită de:

• documentele comerciantului: copie după certificatul de înregistrare, certificatul constatator, atestatul de producător, după caz,
  • copie după C.I. administrator / titular atestat de producător,
  • documentul de înregistrare sanitar veterinar şi pentru siguranţa alimentelor, în cazul comercializării de produse agroalimentare, respectiv, pentru activităţi de alimentaţie publică,
  • poze şi alte materiale de prezentare a produselor comercializate,
  • experienţele anterioare la târguri similare (dacă este cazul).

Selecţia cererilor şi modul de organizare a târgului sunt cuprinse în Regulamentul aprobat prin H.C.L. nr. 248/2021.

Descărcați din atașamente Regulamentul și Cererea tip de participare