Anunț public privind decizia etapei de încadrare Important

U.A.T. Municipiul Râmnicu Vâlcea titular al proiectul “Artera de legătură str.Matei Basarab-Lacul Nord- bdul Republicii- str.Nicolae Titulescu”, propus a fi realizat în județul Vâlcea, municipiul Râmnicu Vâlcea, anunță publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare de către Agenția pentru Protecția Mediului Vâlcea, în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului.

1. Proiectul deciziei de încadrare și motivele care o fundamenteaza pot fi consultate la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Vâlcea din strada Remus Bellu nr.6, Rm.Vâlcea, în zilele de luni-vineri, între orele 9,00-14,00, precum și pe site-ul  A.P.M. Vâlcea: www.apmvl.anpm.ro.

2. Publicul interesat poate înainta comentarii/observații la proiectul deciziei de încadrare în termen de 10 zile de la data  publicării anunțului pe pagina de internet a Agenției pentru Protectia Mediului Vâlcea.

Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Vâlcea, str.Remus Bellu  nr.6.