Boboc Traian

Primaria municipiului  Ramnicu  Valcea  anunta publicul despre desfasurarea procedurii de informare si consultare  privind documentatia de urbanism :

PUZ „SCHIMBARE FUNCTIONALA DIN L2 IN M1

PENTRU CONSTRUIRE LOCUINTE COLECTIVE  „

TROIANU

Initiatori : S.C. CREDIT  PROMO  SRL

Proiectant :  S.C. ASSAD  S.R.L

Documentatia extinsa  poate fi consultata la sediul proiectantului sau la sediul  Primariei , Directia Urbanism , cam 9 , cat si  electronic , pe site-ul  institutiei la adresa www.primariavl.ro , urmand calea: Directii si servicii/ Directia Urbanism/ PUZ PUD PUG Autorizatii si Certificate / PUZ/ In dezbatere.

Eventualele  observatii , propuneri , sesizari se pot trimite pina la data de  29 Iunie  2019 ,  prin :

- posta, la adresa :  Primaria mun. Rm. Valcea , str. G-ral   Praporgescu nr. 14

Primaria municipiului  Ramnicu  Valcea  anunta publicul despre desfasurarea procedurii de informare si consultare  privind documentatia:

PUZ  AMENAJARE DRUM CONFORM PUZ DEALUL MALULUI-

VALEA BUJORENCII  IN VEDEREA LOTIZARII –

COMPLETARE PUZ SIMIAN -continuare strada Pomiculturii

Initiatori : S.C. POLVIRSOR  SRL

Proiectant :  S.C. ARHINET PLUS SRL str CAROL I  nr. 22  ap. 2

Documentatia extinsa  poate fi consultata la sediul proiectantului .    Eventualele  observatii , propuneri , sesizari se pot trimite pina la data de  21 Iunie  2019,   prin :

- posta, la adresa :  Primaria mun. Rm. Valcea , str. G-ral Praporgescu nr. 14

PUD „IMOBIL DE BIROURI SI SPATII MULTIFUNCTIONALE SI IMPREJMUIRE „  Str. Stirbei Voda

Initiatori : Neacsu Vasile , Neacsu Adriana Elena , Chiticariu Gabriela

Proiectant :  S.C. ASSAD SRL

Documentatia extinsa  poate fi consultata la sediul proiectantului sau la sediul  Primariei , Directia Urbanism , cam 9 , cat si  electronic , pe site-ul  institutiei la adresa www.primariavl.ro , urmand calea: Directii si servicii/ Directia Urbanism/ PUZ PUD PUG Autorizatii si Certificate / PUD/ In dezbatere.

Eventualele  observatii , propuneri , sesizari se pot trimite pina la data de  14 Iunie  2019 ,  prin :

PUD „PENSIUNE , FOISOR, IMPREJMUIRE , FIRMA LUMINOASA „

Str. Campului nr. 18 A

Initiatori : S.C.  LOVAGRO  SRL

Proiectant :  S.C. URBAN ARTGRID S.R.L

Eventualele  observatii , propuneri , sesizari se pot trimite pina la data de  23 Mai  2019 ,  prin :

- posta, la adresa :  Primaria mun. Rm. Valcea , str. G-ral  Praporgescu nr. 14

PUD „CLADIRE CU FUNCTIUNI MIXTE „

Calea Lui Traian nr. 54 C

Initiatori : S.C.  I+V  SRL  Rm. Valcea

Proiectant :  S.C. ArhiNet Plus S.R.L

Eventualele  observatii , propuneri , sesizari se pot trimite pina la data de  15 Mai  2019 ,  prin :

Vineri, 12 Aprilie 2019 11:25

ANUNT

MUNICIPIUL  RAMNICU VALCEA, str. General Praporgescu nr. 14, aduce la cunoştinţa publicului interesat că pentru prima versiune “Modificare PUZ Zona Centrală – Prelungire Bulevardul Tineretului”, decizia etapei de încadrare, din procedura de reglementare conform H.G. nr. 1076/2004, este cea de adoptare a planului fără aviz de mediu.

Propunerile de reconsiderare a deciziei se vor transmite în scris, în termen de 10 zile calendaristice, la sediul APM Valcea, Râmnicu Vâlcea, str. Remus Bellu nr.6, jud. Vâlcea.

Data publicarii : 12 Aprilie 2019

PUZ  „DEZMEMBRARE TEREN IN 15 LOTURI- TROIANU „

Initiatori : Dna CHITICARIU GABRIELA si dl . CIUREL  IONUT

Proiectant :  S.C. ASSAD.SRL