ANUNȚ CONCURS DE RECRUTARE 3 FUNCȚII PUBLICE DE EXECUȚIE 14.01.2020 - DIRECȚIA ECONOMICO-FINANCIARĂ

Primăria Municipiului Râmnicu Vâlcea, cu sediul în str. G-ral Praporgescu nr. 14, municipiul Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea, în temeiul art. 618 alin. (3) din  Ordonanța de Urgență a Guvernului nr. 57/2019 privind Codul administrativ, organizează concurs de recrutare pentru ocuparea următoarelor funcţii publice de execuție vacante din cadrul aparatului de specialitate al primarului municipiului Râmnicu Vâlcea:
- Inspector, clasa I, grad profesional asistent - Serviciul Financiar, Contabilitate și Buget - Direcţia Economico-Financiară;
- Consilier, clasa I, grad profesional superior - Serviciul Financiar, Contabilitate și Buget - Direcţia Economico-Financiară;
- Inspector, clasa I, grad profesional superior - Serviciul Operare Încasări - Direcţia Economico-Financiară.
 Desfășurarea concursului:
• Proba scrisă – 14.01.2020, ora 10.00;
• Interviul – data și ora vor fi comunicate ulterior.
Locul de desfășurare: sediul Primăriei Municipiului Râmnicu Vâlcea, situat în str. G-ral   Praporgescu nr. 14, municipiul Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea.

Etape Concurs

• Rezultate probă selecție dosare:

Pentru funcţia publică de execuție vacantă de inspector, clasa I, grad profesional asistent -  Serviciul Financiar, Contabilitate și Buget - Direcţia  Economico-Financiară din cadrul aparatului de specialitate al Primarului municipiului Râmnicu Vâlcea:

BALTAC LARISA ELENA

MIHAI SORINELA GHEORGHIȚA

RESPINS

Adeverința de studii nu respectă prevederile art.37 alin.1 din Ordinul Min. Educației Naționale nr. 657/2014

Pentru funcţia publică de execuție vacantă de consilier, clasa I, grad profesional superior -  Serviciul Financiar, Contabilitate și Buget - Direcţia  Economico-Financiară din cadrul aparatului de specialitate al Primarului municipiului Râmnicu Vâlcea:

Nr.

crt.

TÎRTEA MONICA VASILICA

-

Pentru funcţia publică de execuție vacantă de inspector, clasa I, grad profesional superior -  Serviciul Operare Încasări - Direcţia  Economico-Financiară din cadrul aparatului de specialitate al Primarului municipiului Râmnicu Vâlcea:

-

• Candidaţii declaraţi “admis” vor susţine proba scrisă în data de 14 ianuarie 2020, ora 1000, la sediul Primăriei municipiului Râmnicu Vâlcea.
    • Candidaţii nemulţumiţi pot face contestaţie în termen de cel mult 24 de ore de la data afişării rezultatului selecției dosarelor, la sediul primăriei.
    • Afişat astăzi 08 ianuarie 2020, ora 1200

• Rezultate probă scrisă/practică:

Pentru funcţia publică de execuție vacantă de inspector, clasa I, grad profesional asistent - Serviciul Financiar, Contabilitate și Buget - Direcţia Economico-Financiară din cadrul aparatului de specialitate al Primarului municipiului Râmnicu Vâlcea:

BALTAC LARISA ELENA

-

Pentru funcţia publică de execuție vacantă de consilier, clasa I, grad profesional superior - Serviciul Financiar, Contabilitate și Buget - Direcţia Economico-Financiară din cadrul aparatului de specialitate al Primarului municipiului Râmnicu Vâlcea:

ADMIS

Pentru funcţia publică de execuție vacantă de inspector, clasa I, grad profesional superior - Serviciul Operare Încasări - Direcţia Economico-Financiară din cadrul aparatului de specialitate al Primarului municipiului Râmnicu Vâlcea:

-

• Candidații care au obținut minim 50 de puncte la proba scrisă se vor prezenta la proba Interviu, care va avea loc în data de 20.01.2020, ora 11,00 la sediul primăriei.
    • Candidaţii nemulţumiţi pot face contestaţie în termen de cel mult 24 de ore de la data afişării rezultatului probei scrise, la sediul primăriei.

Afișat azi 15.01.2020 ora 09.00.

• Rezultate probă interviu:

ADMIS

Candidaţii nemulţumiţi pot face contestaţie în termen de cel mult 24 de ore de la data afişării rezultatului probei interviu, la sediul primăriei.

Afișat azi 20.01.2020, ora 13.15

• Rezultatul final:

Pentru funcţia publică de execuţie vacantă de consilier, clasa I, grad profesional superior - Serviciul Financiar, Contabilitate și Buget - Direcția Economico-Financiară

ADMIS

Pentru funcţia publică de execuţie vacantă de inspector, clasa I, grad profesional asistent - Serviciul Financiar, Contabilitate și Buget - Direcția Economico-Financiară

2.

RESPINS

Pentru funcţia publică de execuţie vacantă inspector, clasa I, grad profesional superior - Serviciul Operare Încasări - Direcția Economico-Financiară

ADMIS

Afişat astăzi 23.01.2020, ora 1400.

Citit de 1940 ori Ultima modificare facută Joi, 23 Ianuarie 2020 13:52