Acest site folosește cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimați acordul pentru folosirea cookie-urilor.

Declaraţia de Politică şi angajamentul primarului municipiului Râmnicu Vâlcea în domeniul managementului integrat: calitate, mediu, sănătatea şi securitatea ocupaţională, securitatea informaţiei

Publicat Vineri, 01 Martie 2019 08:24
Ultima modificare facută Vineri, 01 Martie 2019 08:27 Citit de 265 ori

Politica Primăriei municipiului RÂMNICU VÂLCEA este de a furniza servicii de calitate pentru a satisface necesităţile explicite şi implicite ale cetăţenilor şi a celorlalte părţi interesate relevante în vederea obţinerii satisfacţiei şi încrederii acestora în administraţia publică locală, în condiţii de eficienţă şi eficacitate conform cerinţelor legale şi de reglementare aplicabile.

Această politică în domeniul integrat calitate, mediu, sănătatea și securitatea în muncă, securitatea informației, control intern managerial a fost conturată şi se sprijină pe cadrul general al necesităţii realizării reformei şi modernizării continue a administraţiei publice din România și are ca fundament principiul îmbunătăţirii continue a performanţelor, luând în considerare necesităţile tuturor părţilor implicate: cetățeni, furnizori, angajaţi, organisme şi organizaţii neguvernamentale, persoane juridice,parteneri din ţară şi străinătate.

Misiunea de bază a politicii este focalizarea acţiunilor asupra identificării nevoilor şi aşteptărilor comunităţii pentru a le satisface pe deplin și finalizarea investițiilor stabilte pentru mai binele comunităţii noastre.