Primarul interimar Gigi Matei s-a întâlnit cu comercianţii din Piaţa Centrală

Duminică, 2 august, primarul interimar Gigi Matei s-a întâlnit cu comercianţii din Piaţa Centrală în urma nemulţumirii exprimate de aceştia faţă de închiderea pieţei în vederea modernizării. În discuţiile purtate, primarul interimar le-a explicat comercianţilor avantajele de care vor beneficia după finalizarea acestei investiţii – o piaţa cu aspect civilizat, cu aer condiţionat vara, cu încălzire iarna, cu spaţii de depozitare şi cu parcare aferentă – constatând totodată că, în urma anunţului privind demararea lucrărilor, cei mai mulţi dintre comercianţi şi-au găsit deja alte locuri pentru desfăşurarea activităţii, fie în pieţele din Nord şi Ostroveni, fie în Piaţa Simian. Luni, 3 august, la ora 09.00, amplasamentul pieţei agro-alimentare din centrul oraşului va fi predat constructorului în vederea demarării investiţiei ”Modernizarea Pieţei Centrale”.
Citit de 1949 ori