TÂRGUL „DECEMBRIE MAGIC” - 2019

Primăria Municipiului Râmnicu-Vâlcea organizează, în perioada 1 decembrie 2019 – 6 ianuarie 2020, Târgul „Decembrie Magic”.

Comercializarea produselor specifice sărbătorilor de iarnă se va face pe  amplasamentul din “Scuarul Mircea cel Bătrân” în cele 28 de chioşcuri comerciale din lemn puse la dispoziţia comercianţilor de Primăria municipiului Râmnicu-Vâlcea.

Perioada de înscriere a comercianţilor în procesul de selecţie din cadrul Târgului „Decembrie Magic” este 14.10.2019-10.11.2019.

Înscrierea se face prin completarea cererii tip anexate şi înregistrarea acesteia la registratura Primăriei municipiului Râmnicu-Vâlcea. Pentru a fi validă, cererea trebuie însoţită de:

• documentele comerciantului: certificat de înregistrare, certificat constatator, atestat de producător, după caz,
  • documentul de înregistrare sanitar veterinar şi pentru siguranţa alimentelor, în cazul comercializării de produse agroalimentare, respectiv, pentru activităţi de alimentaţie publică.
  • poze şi alte materiale de prezentare a produselor comercializate,
  • experienţele anterioare la târguri similare (dacă este cazul).

Selecţia cererilor şi modul de organizare a târgului sunt cuprinse în Regulamentul aprobat prin H.C.L. nr.287/2019.