ORGANIZAREA CIRCULATIEI IN ZONA CENTRALA A MUNICIPIULUI RAMNICU VALCEA Important

Publicat Luni, 19 Iunie 2017 11:28

Ca urmare a creşterii gradului de motorizare şi implicit al traficului dinamic şi staţionar in ultimii ani, mutaţiile care s-au produs în structura parametrilor socio-economici generatori de trafic, circulaţia in zona centrala se desfăşoară cu dificultăţi din ce în ce mai mari. Se constată că reglementările existente ale circulaţiei nu mai sunt adecvate necesităţilor actuale.

Acest studiu îşi propune să ofere soluţii pe termen scurt pentru realizarea unui salt calitativ în fluenţa şi siguranţa circulaţiei, iar pe termen lung soluţii de dezvoltare a reţelei stradale care să asigure condiţii pentru dezvoltarea durabilă a municipiului Râmnicu Vâlcea.