Prins când rupea un afiş electoral

În dimineaţa zilei de luni, 21 octombrie, la ora 8.39, camera de supraveghere video de pe strada Ştirbei Vodă a surprins un bărbat care a rupt un afiş electoral de pe panoul amplasat în faţa Şcolii gimnaziale ”Spiru Haret”. Imediat a fost dirijat în zonă un echipaj al Poliţiei Locale, în timp ce persoana respectivă era urmărită prin intermediul celorlalte camere video de pe traseul său. Bărbatul a fost depistat 5 minute mai târziu, s-a constatat că era din satul Priporu – comuna Vlădeşti şi a fost amendat cu suma de 1.000 lei în baza Legii nr.  370/2004. La nivelul municipiului Râmnicu Vâlcea, campania electorală pentru alegerile prezidenţiale din 10 noiembrie se derulează prin intermediul a 32 de panouri electorale, cele mai multe dintre acestea fiind monitorizate prin intermediul sistemului de supraveghere video gestionat de Direcţia Poliţie Locală din cadrul Primăriei municipiului.

Biroul de Presă

Citit de 817 ori Ultima modificare facută Luni, 21 Octombrie 2019 11:52