Asfalt şi canalizare pluvială pe o stradă din Stolniceni

Scris de Publicat Joi, 17 Octombrie 2019 14:50

Joi, 17 octombrie, primarul Mircia Gutău şi viceprimarul Eusebiu Veţeleanu au inaugurat lucrările de reabilitare la o bretea în lungime de aproximativ 300 m adiacentă străzii Stolniceni, la limita cu comuna Mihăeşti. Lucrările de care au beneficiat cele 20 de familii care locuiesc aici au constat în amenajarea structurii rutiere şi în realizarea unui sistem de preluare a apelor pluviale şi deversarea acestora în râul Olt prin bunăvoinţa unuia din locuitorii din zonă, care a permis trecerea conductei de evacuare pe terenul său. Cu această ocazie, edilul-şef s-a întâlnit şi cu mai mulţi cetăţeni, care i-au mulţumit pentru implicare şi pentru calitatea lucrărilor efectuate.

Biroul de Presă