Primăria Municipiului şi Asociaţia ”Mămici din Vâlcea” au adus bucurie pentru 200 de şcolari din Râmnic Important

În urma unei colaborări de succes între Primăria municipiului Râmnicu Vâlcea şi Asociaţia ”Mămici din Vâlcea”, 200 de copii cu situaţii materiale mai dificile au primit ghiozdane dotate cu cele necesare începerii unui nou an şcolar. Darurile au ajuns joi, 5 septembrie, la elevii din familiile care locuiesc în unităţile sociale din Ostroveni Sud şi în camerele din fostul internat al Liceului ”Henri Coandă” din zona Nord. Contribuţia Primăriei, în sumă de 8.000 lei, a adus astfel multă bucurie, iar asemenea acţiuni comune în sprijinul celor mai puţini favorizaţi de soartă vor continua şi în perioada următoare.
Citit de 1226 ori Ultima modificare facută Joi, 05 Septembrie 2019 14:38