Viceprimarul Eusebiu Veţeleanu a luat parte la conferinţa de presă de prezentare a celei de-a şaptea ediţii a Maratonului Olteniei

Viceprimarul Eusebiu Veţeleanu a participat joi, 22 august, în Parcul Zăvoi, la conferinţa de presă de prezentare a competiţiei MTB şi de alergare montană ”Maratonul Olteniei” 2019, 31 august – 1 septembrie, un eveniment CEZ România. Cu această ocazie, reprezentantul Municipalităţii a apreciat această inţiativă şi longevitatea ei, i-a felicitat pe organizatori şi le-a urat mult succes tuturor competitorilor. Viceprimarul Veţeleanu a declarat totodată că, în calitate de partener al evenimentului, Primăria municipiului sprijină acest demers, deopotrivă sportiv şi social, prin punerea la dispoziţie, în cele mai bune condiţii, a Parcului Zăvoi, care va găzdui ”cartierul general” al competiţiei. Mai multe detalii se pot afla pe www.maratonulolteniei.ro.
Citit de 979 ori Ultima modificare facută Joi, 22 August 2019 12:53