Incendiu provocat de un cutremur la Primăria municipiului! – un exerciţiu din domeniul situaţiilor de urgenţă

Scris de Publicat Miercuri, 05 Iunie 2019 13:15

Miercuri, 05 iunie 2019, între orele 09.00 şi 10.00, la sediul Primăriei municipiului din str. General Praporgescu nr. 14 s-a desfăşurat un exerciţiu din domeniul situaţiilor de urgenţă cu tema ”Limitarea efectelor negative produse de un cutremur urmat de un incendiu”, la care au participat toţi funcţionarii publici din cadrul primăriei. Exerciţiul s-a desfăşoarat cu sprijinul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă ”General Magheru”, SMURD Vâlcea şi Crucea Roşie – filiala Vâlcea şi face parte din programul anual de pregătire a personalului, conform legislaţiei din domeniu.

Imagine din Galerie