Pe 1 iunie se deschide Ştrandul Ostroveni – copiii intră gratuit în week-end-ul de ziua lor! Important

Sâmbătă, 1 iunie, Ştrandul Ostroveni îşi deschide porţile pentru sezonul estival 2019, iar în cinstea Zilei Copilului, pe 1 şi 2 iunie accesul celor mici este gratuit. Baza de agrement din Sudul municipiului îşi aşteaptă vizitatorii cu două bazine cu apă dulce şi alte două cu apă sărată, precum şi cu o serie de facilităţi moderne puse la dispoziţie de municipalitate şi de operatorul economic care desfăşoară activităţi în zonă. Tarifele de acces sunt neschimbate faţă de anul trecut: 15 lei biletul de intrare pentru adulţi, 8 lei – pentru copii şi 100 de lei abonamentul lunar cu 30 de intrări (o intrare/zi). Tot neschimbate au rămas şi facilităţile pentru mai multe categorii de persoane domiciliate în municipiu, instituite încă din anul 2017 prin HCL nr. 228: acces gratuit în zilele de luni până joi pentru pensionari, pentru copiii proveniţi din centrele de plasament (în grup organizat şi însoţiţi) şi pentru persoanele cu handicap şi însoţitorii acestora, precum şi acces gratuit permanent pentru copiii sub 5 ani; de asemenea, după ora 18.00, intrarea este liberă.

Anul trecut, baza de agrement Ştrand Ostroveni a primit peste 81.000 de vizitatori adulţi, aproape 19.000 de copii şi mai multe zeci de mii de pensionari, care s-au bucurat de facilităţile oferit acestei categorii sociale.

Citit de 1496 ori Ultima modificare facută Joi, 13 Iunie 2019 18:46