Râmnicenii sunt invitaţi miercuri, 17 aprilie, la ora 17.00, la Filarmonica ”Ion Dumitrescu”, la dezbaterea publică a proiectului de buget local pe 2019 Important

Primăria Râmnicu Vâlcea îi invită pe cetăţenii care vor să se implice în viaţa comunităţii locale să ia parte miercuri, 17 aprilie, la ora 17.00, la Filarmonica ”Ion Dumitrescu”, la dezbaterea publică a proiectului de buget al municipiului pe anul 2019. Proiectul de bugetul local, estimat pentru acest an la o valoare totală de 194.724.000 lei, a fost postat pentru consultare pe site-ul primăriei, la adresa www.primariavl.ro, încă din data de 1 aprilie, împreună cu propunerile de investiţii avute în vedere de administraţia locală pentru anul în curs. În vederea unei cât mai bune popularizări a acestei dezbateri publice, au fost afişate câteva zeci de postere în spaţiile publice şi în locurile special destinate din oraş, iar inspectorii zonali şi cei din cadrul serviciului Relaţii cu Asociaţiile de Proprietari au distribuit mai multe sute de anunţuri la intrările în scările blocurilor.

Citit de 1430 ori Ultima modificare facută Luni, 15 Aprilie 2019 12:46