Primarul Mircia Gutău a participat la semnarea acordului de colaborare dintre Asociaţia Municipiilor din România şi Academia Română

Scris de Publicat Luni, 15 Aprilie 2019 12:41

La invitaţia Asociaţiei Municipiilor din România, primarul Mircia Gutău a participat marţi, 16 aprilie, la ora 12.00, la ceremonia de semnare a Acordului de Colaborare dintre Academia Română şi Asociaţia Municipiilor din România. La eveniment a luat parte o delegaţie a AMR formată din 10 primari de municipii, precum şi Preşedintele şi Vicepreşedinţii înaltului for academic. În îndeplinirea scopurilor sale de sprijinire şi reprezentare a intereselor autorităţilor locale, Asociaţia Municipiilor din România – care reuneşte 103 de entităţi, respectiv toate municipiile din ţară şi toate sectoarele Capitalei – are parteneriate cu instituţii de prestigiu la nivel naţional, printre care se numără Academia de Studii Economice, Uniunea Naţională a Barourilor, Ordinul Arhitecţilor sau Consiliul Naţional al Rectorilor.