„POVESTE DE CRĂCIUN” un spectacol extraordinar al Filarmonicii „Ion Dumitrescu”, în colaborare cu Teatrul Municipal „ARIEL”

Scris de Publicat Sâmbătă, 22 Decembrie 2018 10:25

Vineri, 21 decembrie 2018, începând cu ora 19.00, în Sala Lahovari, sală ce a fost arhiplină, Filarmonica „Ion Dumitrescu”, în colaborare cu Teatrul Municipal „Ariel” au prezentat spectacolul: „POVESTE DE CRĂCIUN”, cu participarea Corului „EUPHONIA”, dirijat de Aurel Poenaru.  La pian Carina Frahler, iar la percuție Mihai Rotariu.La concert au participat și toboșarii-spiriduși ai Liceului de Arte „Victor Giuleanu”, îndrumați de prof. Irina Stratulat.  Din partea Teatrului „Ariel” au participat actorii Cătălina Sima Getsck, Camelia Constantin, Anca Olteanu, Gabriel Popescu și Dan Constantin. Regia artistică Vlad Popescu, iar scenariul Vlad Popescu și Petruț Constantinescu.