Prins la furat de europubele

Scris de Publicat Marți, 04 Decembrie 2018 12:29
În data de 30.11.2018, la ora 16.00, echipajul de pe zona Nord din cadrul Serviciului Ordine Publică şi Siguranţă Rutieră al Direcţiei Poliţiei Locale a Primăriei Râmnicu Vâlcea a identificat, în urma unei sesizări, o persoană ce se deplasa pe Calea lui Traian având o pubelă de gunoi asupra sa. La momentul identificării, cel în cauză a declarat că a furat pubela de la blocul 31 de pe Calea lui Traian, ulterior recunoscând că a mai sustras cinci europubele, pe care le-a valorificat la diverse pesoane de etnie romă din comuna Bujoreni. După realizarea procedurii de verificare şi stabilire a identităţii, bărbatul a fost predat reprezentanţilor Poliţiei Municipiului, în vederea continuării cercetărilor sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt.