Încă un loc de joacă modernizat inaugurat în Râmnicu Vâlcea

Scris de Publicat Miercuri, 07 Noiembrie 2018 14:38
Miercuri, 7 noiembrie, copii de la blocurile din zona Autogării ”Traian” au primit un cadou din partea Primăriei Râmnicu Vâlcea: un loc de joacă modernizat şi dotat cu echipamente noi. Primarul Mircia Gutău, alături de viceprimarii Carmen Preda şi Eusebiu Veţeleanu, a inaugurat aceată nouă facilitate destinată celor mici, declarând că acţiunea de modernizare a spaţiilor destinate petrecerii timpului libe...r de către copii va continua în toate cartierele oraşului. Lucrările realizate la locul de joacă de la capătul de Est al bulevardului Nicolae Bălcescu au constat în refacerea stratului suport pe întreaga suprafaţă de 200 de mp, în reabilitarea echipamentelor de joacă existente şi amplasarea de echipamente noi moderne – trei structuri pentru fitness şi un ansamblu pentru joacă - precum şi în montarea de mobilier urban, respectiv bănci şi coşuri de gunoi; totodată, pe acelaşi amplasament au fost plantaţi doi arbori ornamentali.