Trei spaţii pentru joacă şi sport, inaugurate în zona Petrişor – 1 Mai

Scris de Publicat Marți, 30 Octombrie 2018 17:03
Primarul Mircia Gutău, însoţit de viceprimarii Carmen Preda şi Eusebiu Veţeleanu, a inaugurat trei spaţii de joacă şi sport din zona Petrişor – 1 Mai. Primele două astfel de facilităţi au fost în cartierul Petrişor: un loc de joacă şi un teren de sport, lucrările executate aici constând în aşternere de covor special, repararea echipamentelor de joacă vechi, montarea unora noi, împrejmuiri, amplasarea de bănci şi de coşuri de gunoi. Un al treilea spaţiu destinat copiilor a fost cel de pe str. 1 Mai, unde, de asemenea, s-au recondiţionat echipamentele de joacă, s-au montat unele noi, precum şi echipamente de fitness. Edilul-şef a declarat că acţiunea de modernizare a locurilor de joacă din municipiu – pentru care anul trecut Primăria a primit premiul de excelenţă la Gala Adminsitraţie.ro – va continua în toate cartierele.