Poliţiştii locali au recuperat bunurile furate dintr-o locuinţă din Colonie Nuci

Scris de Publicat Miercuri, 27 Iunie 2018 12:29

În data de 23.06.2018, la orele 20.00, echipajul Poliţiei locale din zona Colonie Nuci a fost solicitat să acorde sprijin unui echipaj al Poliţiei Municipiului sesizat cu privire la furtul unor bunuri dintr-o locuinţă (o combină muzicală şi o plasmă TV). Sosiţi la faţa locului, poliţiştii locali au reuşit, în aproape o oră, să identifice bunurile sustrase şi, prin intermediul colegilor de la Municipiu, acestea au fost restituite părţii vătămate. Cercetările continuă sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt, urmând a fi propuse măsurile prevăzute de lege.

Biroul de Presă