Primăria Râmnicu Vâlcea a finalizat lucrările de reabilitare a locului de joacă din zona ”Ferdinand”

Scris de Publicat Luni, 25 Iunie 2018 11:27
Primăria Municipiului Râmnicu Vâlcea anunță finalizarea lucrărilor de reabilitare la locul de joacă din cartierul Ostroveni, aflat în vecinătatea blocului C0 şi a Liceului ”Ferdinand I”. Având o suprafaţă de 155 mp, spaţiul destinat copiilor îi aşteaptă pe cei mici cu 3 echipamente noi, care se alătură celor deja existente, totodată aici fiind înlocuite sau reparate mai multe elemente de mobilier urban (coşuri de gunoi şi bănci). Primarul Municipiului Râmnicu Vâlcea, domnul Mircia Gutău, dorește să asigure pe această cale locuitorii orașului că acţiunea de modernizare a locurilor de joacă va continua la nivelul întregului municipiu.