Absolvenţii de la ”Peda” au salutat Primăria municipiului

Scris de Publicat Marți, 15 Mai 2018 17:31

Plecaţi într-un impresionant marş prin oraş, elevii claselor terminale de la Colegiul Naţional ”Matei Basarab” au trecut marţi după-amiază prin faţa Primăriei municipiului. Scandările continue ”Peda!, Peda!”, care făceau apel la vechiul nume de ”Liceul Pedagogic”, i-au făcut pe primarul Mircia Gutău şi pe viceprimarii Carmen Preda şi Eusebiu Veţeleanu să le iasă în întâmpinare, ocazie cu care directoarea Alina Veţeleanu, care a condus parada tinerilor, le-a mulţumit reprezentanţilor primăriei pentru investiţiile finalizate sau în curs de realizare la această şcoală. Primarul Gutău i-a felicitat din toată inima pe viitorii absolvenţi ai prestigioasei unităţi de învăţământ râmnicene şi le-a urat mult succes la toate examenele vieţii.

Biroul de Presă