În a doua zi de Paşte, cei mici sunt aşteptaţi la Grădina Zoologică la ”Maratonul Iepuraşului”

Scris de Publicat Marți, 03 Aprilie 2018 08:51

Luni, 9 aprilie, în a doua zi de Paşte, între orele 12.00 – 14.00, Primăria municipiului organizează la Grădina Zoologică mai multe evenimente pentru cei mici grupate sub genericul ”Maratonul Iepuraşului”: picturi pe şevalet, ”Zoo Expres” (ghicitori şi acţiuni interactive pentru descoperirea şi realizarea hărţii Zoo), atelier de ouă încondeiate, precum şi ”Maratonul Oului de Ciocolată”, câştigătorul acestei competiţii fiind premiat cu acces gratuit la Grădina Zoologică timp de o lună. Copiii pot ajunge la Grădina Zoologică din Sudul municipiului cu ”Autobuzul Iepuraşului”, care va efectua curse gratuite pe traseul 7 ETA între orele 11.00 – 12.00, acelaşi mijloc de transport readucându-i pe copii în oraş între orele 13.00 – 14.00. Accesul copiilor în Grădina Zoologică pentru acest eveniment este gratuit.

Biroul de Presă