Primarul Râmnicului Mircia Gutău a dat startul Iluminatului festiv în Târgul ”Decembrie Magic”, precum şi aprinderii luminilor în Bradul de Crăciun

Scris de Publicat Vineri, 01 Decembrie 2017 19:40

În seara zilei de 1 decembrie 2017, Râmnicul a strălucit. Ceea ce părea un vis a devenit realitate. Râmnicul a intrat în elita celor mai frumoase Târguri de Crăciun din România. Câteva mii de râmniceni, și nu numai, au asistat încântați la surpriza pregătită de către municipalitate în Centrul Civic al Râmnicului, în anul de grație 2017. Începând de astăzi putem fi mândri că suntem vâlceni, în ciuda scepticismului unora! Așa cum până acum noi eram cei care vizitam Sibiul, de acum o pot face și ei, și oricine din România, fără să fie dezamăgiți, dimpotrivă!