Teatrul Municipal „Ariel” a prezentat în Centrul Civic spectacolul de păpuși ”Rina Detectiv şi Lumea Magică”

Scris de Publicat Sâmbătă, 25 Noiembrie 2017 13:42
Sâmbătă, 25 noiembrie, seria spectacolelor organizate în cursul lunilor octombrie şi noiembrie în Zona Centrală sub genericul ”Ne vedem «La Ceas»!” s-a încheiat cu o reprezentaţie a Teatrului Municipal „Ariel” dedicată copiilor din Râmnic. De la ora 11:00, în Scuarul Mircea cel Bătrân, cei mici au vizionat spectacolul de teatru de păpuşi ”Rina Detectiv şi Lumea Magică” de Tatiana Serghi, regia şi scenografia - Veronica Popescu, texte cântece - Carmen Aldea, muzica originală – Viorel Gavrilă, cu Georgiana Marin, Tatiana Serghi, Olimpia Deaconescu și Camelia Constantin.