Invitaţie la teatru în Scuarul Mircea cel Bătrân

Scris de Publicat Joi, 09 Noiembrie 2017 14:58

Sâmbătă, 11 noiembrie, continuă seria spectacolelor organizate în Zona Centrală a municipiului. Teatrul Municipal ”Ariel” îi invită pe iubitorii artei dramatice la ora 11.00 în Scuarul Mircea cel Bătrân la un spectacol de animaţie stradală cu piesa ”Păpuşi lumeşti”, după texte de Vasile Alecsandri, regia şi scenografia Dan Constantin, cu Gabriel Popescu, Dan Constantin, Camelia Constantin, Julliet Attoh, Mădălina Floroaica, Ionuţ Mocanu şi Cătălina Sima. În următoarele două week-end-uri - în funcţie şi de condiţiile meteorologice – sub genericul ”Ne vedem «La Ceas»!”, în centrul Râmnicului urmează să se mai desfăşoare un concert cameral al Filarmonicii ”Ion Dumitrescu” şi un spectacol de teatru de păpuşi al Teatrului ”Ariel”.