A fost inaugurat locul de joacă de lângă Colegiul Naţional de Informatică ”Matei Basarab”

Scris de Publicat Joi, 09 Noiembrie 2017 14:55

Confirmând angajamentul actualei administraţii de modernizare a tuturor cartierelor oraşului, joi, 9 noiembrie a fost inaugurat un nou loc de joacă în zona Nord, pe str. Henri Coandă, în imediata vecinătate a Colegiului Naţional de Informatică ”Matei Basarab”. Spaţiul destinat copiilor, în suprafaţă de 230 mp, este dotat cu 4 echipamente noi, care se adaugă altor două mai vechi, dar recondiţionate, tot aici făcându-se şi amenajări adiacente: montat de bănci, de coşuri de gunoi şi amenajare alei. Cu această ocazie, viceprimarii Carmen Preda şi Eusebiu Veţeleanu au reiterat ideea că până la finele acestui mandat, locurile de joacă din municipiu urmează să fie modernizate în totalitate.