260 de noi locuri de parcare în zona de agrement Ostroveni Sud

Scris de Publicat Miercuri, 11 Octombrie 2017 17:23

Primarul Mircia Gutău, alături de viceprimarii Carmen Preda şi Eusebiu Veţeleanu, a inaugurat noua parcare de pe strada Ostroveni, din vecinătatea ştrandului  şi a locului de picnic, o investiţie importantă în contextul dezvoltării zonei de agrement din Sudul municipiului Râmnicu Vâlcea. Lucrările au constat în extinderea carosabilului străzii Ostroveni, asfaltarea şi marcarea a 260 noi locuri de parcare, amenajarea unui trotuar şi a unui nou sistem de iluminat public. Cu această ocazie, edilul-şef a subliniat, încă o dată, că angajamentul ”investiţii pe bandă rulantă” este unul respectat permanent la nivelul actualei administraţii locale.