Continuă modernizarea locurilor de joacă de municipiu: un nou spaţiu pentru cei mici pe strada Florilor

Scris de Publicat Marți, 10 Octombrie 2017 08:48

La începutul acestei săptămâni, seria inaugurărilor de locuri de joacă modernizate în municipiu a continuat cu cel de pe strada Florilor, din zona Calea lui Traian Sud. Pe o suprafaţă de 200 mp, s-au montat strat suport specific şi cinci echipamente de joacă noi, care s-au alăturat celor existente şi în stare de funcţionare, care au fost recondiţionate. Totodată, s-a vopsit împrejmuirea şi s-a intervenit la accesul în acest spaţiu. La inaugurare au fost prezenţi primarul Mircia Gutău, însoţit de viceprimarii Carmen Preda şi Eusebiu Veţeleanu, dar şi zeci de copii care şi-au exprimat, prin joacă, mulţumirea pentru această nouă investiţie a municipalităţii.