Centrul Râmnicului, animat de sute de elevi şi preşcolari cu ocazia Zilei Mondiale a Educaţiei

Scris de Publicat Joi, 05 Octombrie 2017 13:32

Joi la amiază, Scuarul Mircea cel Bătrân a îmbrăcat o uriaşă haină multicoloră odată cu ”invadarea” sa de către sute de copii veniţi să marcheze data de 5 octombrie – Ziua Mondială a Educaţiei. Iniţiativa organizării acestui eveniment a aparţinut Inspectoratului Şcolar Judeţean Vâlcea, care a pus-o în aplicare în parteneriat cu Primăria municipiului Râmnicu Vâlcea, cu Teatrul Municipal ”Ariel” şi cu alte structuri neguvernamentale. Prezent în mijlocul copiilor cu reprezentant al administraţiei municipale, viceprimarul Eusebiu Veţeleanu le-a urat tuturor participanţilor succes la şcoală şi le-a promis că Zona Centrală a Râmnicului – inaugurată printr-un complex de manifestări artistice în 30 septembrie – va fi gazda multor astfel de evenimente publice, dintre cele mai diverse.

Imagine din Galerie