Noi dispoziţii trasate de primarul Mircia Gutău

În cadrul şedinţei operative de la începutul acestei săptămâni, primarul Mircia Gutău a dat mai multe dispoziţii departamentelor din cadrul Primăriei în vederea remedierii sau preîntâmpinării unor situaţii negative. Astfel, s-a decis începerea demersurilor pentru montarea, în perioada următoare, a unui sens giratoriu din balize la capătul dinspre oraş al pasajului Tudor Vladimirescu, la intersecţia cu str. Maior V. Popescu, unde se produc în mod repetat ambuteiaje auto. De asemenea, s-a mai transmis către SC Pieţe Prest SA să desemneze o persoană care să verifice permanent, o dată la câteva zile, fiecare loc de joacă din municipiu, în special în ceea ce priveşte siguranţa copiilor care le utilizează. S-a mai dispus remedierea iluminatului public pe aleea Castanilor, precum şi continuarea acţiunii de ridicare a autovehiculelor staţionate neregulamentar, SC ETA SA raportând, pentru săptămâna trecută, un număr de 7 astfel de acţiuni îndreptate împotriva şoferilor care nu respectă legislaţia rutieră.

Citit de 2072 ori