Acest site folosește cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimați acordul pentru folosirea cookie-urilor.

Mesajul viceprimarului municipiului Râmnicu Vâlcea Eusebiu Vețeleanu cu ocazia Zilei Pompierilor

Scris de Publicat Miercuri, 13 Septembrie 2017 14:07
Citit de 714 ori

Doamnelor și domnilor,

 Dragi pompieri,

 

 

Vă mulțumesc pentru invitația adresată de a lua parte la manifestările prilejuite de ”Ziua pompierilor din România”!

13 septembrie este data la care omagiem și cinstim noblețea misiunilor umanitare cu care au fost învestiți pompierii români, curajul, determinarea și nu în ultimul rând, spiritul de sacrificiu al acestora.

Astăzi, la împlinirea a 169 de ani de la memorabilul eveniment din Dealu Spirii, când ne amintim unul dintre cele mai importante momente de jertfă ale națiunii române, doresc să mă alătur, la rândul meu, tuturor celor care vă felicită. Vă mulțumesc în numele domnului primar Mircia Gutău și a întregii conduceri a Primăriei Râmnicu Vâlcea, precum și în numele tuturor locuitorilor Râmnicului, pentru profesionalismul și implicarea dumneavoastră, pentru tot ceea ce faceți pentru comunitatea noastră în fiecare zi.

Am convingerea că pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență ”General Magheru” al Județului Vâlcea sunt și vor fi mereu la înălțimea nobilei îndatoriri care le revine, cinstind prin faptele lor memoria înaintașilor.

 La mulți ani tuturor pompierilor vâlceni și mult succes în întreaga dumneavoastră activitate!